top of page

РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ  КОЗЯТИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

05.09.2023 №247
05.09.2023 №248

       Культура споживання їжі  починається з сім’ї. Однак і наша ліцейна родина ставить перед собою завдання організувати якісне здорове  харчування, не забуваючи  формувати в учнів  потребу дотримуватися його впродовж життя.

       Ця сторінка  сайту допоможе познайомитися з організацією харчування в нашому закладі.

 

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ

 

Їдальня ліцею в 2016 році пройшла державну реєстрацію як заклад громадського харчування (реєстраційний номер потужності r-UA-02-08-302).

        У 2021 році в рамках програми «СПРОМОЖНА ШКОЛА» проведено капітальний ремонт харчоблоку та обідньої зали, закуплено нове обладнання та меблі. Загальна вартість витрат – близько 2 млн. грн.

       

        Основне приміщення харчоблоку розділено на зони, обладнано сучасними електроплитами, пароконвектоматом, промисловими електросковородою, овочерізкою, м’ясорубками (окремо для риби та м’яса), системою вентиляції, лінією роздачі. Мийний цех оснащений промисловою посудомийною машиною, є окреме приміщення для зберігання чистого посуду, кількість якого відповідає нормам. Допоміжні приміщення харчоблоку складаються з комори  для зберігання овочів, обладнаної рекуператором, кімнати для зберігання сипучих продуктів та  бакалеї, кімнати з холодильним обладнанням (три двокамерні холодильники та морозильна камера). Є локація для прийому продуктів, побутова кімната для персоналу з сучасним санвузлом.

Обідня зала має сучасний дизайн. Для старшокласників встановлені барні стойки. Чотиримісні обідні столи круглої форми виконані з сучасних матеріалів двох кольорів. Освітлення забезпечується поєднанням LED-cвітильників та люстр-підвісів у стилі лофт.  

 

ОРГАНІЗАЦІЯ  ХАРЧУВАННЯ

 

У ліцеї організовано одноразове гаряче харчування відповідно до чотиритижневого  сезонного меню, погодженого з територіальними органами Держпродспоживслужби. Їжа готується безпосередньо в закладі, в 2023 році -  за монопрофільною формою. Вода для приготування їжі постачається сертифікованї якості. 

Учні 1-4-х класів та діти пільгових категорій забезпечуються харчуванням за кошти місцевого бюджету. Вартість сніданків (обідів) визначається рішенням виконкому Козятинської МР. Учні 5-11-х класів та працівники ліцею можуть придбати гарячі обіди по талонах, виданих на суму передоплати. Створені умови для буфетної форми харчування.

На основі режиму харчування затверджено графік, за яким учні організовано відвідують їдальню. Графік врахує місткість їдальні, вікову категорію та кількість дітей, які їдять одночасно.

 

 

КОНТРОЛЬ ЗА ЯКІСТЮ ХАРЧУВАННЯ

 

Щоб діти не отримали небезпечної та неякісної їжі, в ліцеї обов’язково проводять бракераж (оцінювання) готових страв або харчових продуктів. При цьому враховують:

 • температуру страви;

 • вигляд;

 • колір;

 • смак і присмак;

 • запах;

 • консистенцію;

 • ступінь термічної обробки кулінарних виробів;

 • термін придатності.

Кожну частину страви оцінюють за готовністю, формою нарізки, відповідністю рецептурі, наявністю чи відсутністю сторонніх домішок і фактичним виходом.

Проводить таке оцінювання бракеражна комісія, склад якої затверджується директором ліцею. До неї входять заступник директора, відповідальний за організацію харчування, кухарі, комірник і медичний працівник, який безпосередньо знімає проби, представник від педагогічного колективу.

Результати оцінювання вносять у хронологічному порядку до бракеражного журналу окремо щодо кожного продукту та готової страви. Лише після цього страва може потрапити до учнів.

Контроль за дотриманням технологічних процесів здійснює медична сестра Джерук Наталія Михайлівна, контроль за організацією харчування –  заступник директора Кашперовецька Тетяна Анатоліївна.

 

Ліцей – відкритий заклад освіти, зацікавлений у партнерській співпраці з батьками, тому кожна мати чи батько мають право зайти в їдальню  і поцікавитися, що їсть її дитина (будь ласка, зауважте, що при цьому ви маєте бути здоровим/здоровою та обов'язково зняти верхній одяг).

Батьки  можуть делегувати представника батьківської громади  для перевірки харчоблоку, щоб він з’ясував, у якому стані і як зберігаються та готуються продукти. Для цього представнику батьків необхідно  пройти медичний огляд  і отримати особову медичну книжку.

 

Зовнішній контроль за організацією харчування учнів ліцею здійснюють:

 • територіальні органи Держпродспоживслужби;

 • Козятинська міська рада;

 • управління освіти та спорту Козятинської міської ради.

*****

З АКТОМ, СКЛАДЕНИМ ЗА РЕЗУЛЬТАТАТМИ ПРОВЕДЕННЯ В ЛІЦЕЇ  ПЛАНОВОГО ЗАХОДУ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЩОДО ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ САНІТАРНОГО ТА ЕПІДЕМІЧНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ НАСЕЛЕННЯ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ ТУТ

bottom of page