top of page

Наші проєкти

Наш ліцей – це заклад, що рухається в ногу з часом і обирає  форми діяльності, орієнтовані на здобуття учнями знань у тісному зв'язку з реальною життєвою практикою. Реалізувати такий підхід допомагають наші освітні проєкти, частина  з яких вже стала доброю традицією, а частина започаткована лише нещодавно. Пропонуємо познайомитися з найцікавішими з них.

"БАНК ПЕДАГОГІЧНИХ ІНВЕСТИЦІЙ"

Мета проєкту – пошук цікавих сучасних методів організації педради, обмін досвідом, взаємонавчання, творче спілкування однодумців. Для педагогів ліцею вже звичними стали педради-антистрес, під час яких вчителі проходять різноманітні майстер-класи від ліплення глиняних скульптур до створення мотанок, педради-подорожі,  педради  під відкритим небом, або «Уроки від старшокласників».

Надзвичайно корисні і цікаві педради-кіноперегляди, коли учителі діляться враженнями, обговорюють та аналізують фільми педагогічної тематики: «Чудо», «Тріумф», «Перед класом», «Невидима сторона» тощо. Під час таких зустрічей педагоги не тільки обговорюють важливі питання, діляться власним досвідом, вивчають сучасні підходи у навчанні і вихованні підростаючого покоління, а й заряджаються енергією, отримують підтримку колег, знаходять нові ідеї, і таким чином долають професійне вигорання, відновлюють сили.

"ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ РОЗВИТКУ"

Розпочати проєкт надихнули слова великого педагога Василя Сухомлинського: «Довіра до освіти починається з партнерства, адже виховання особистості має здійснюватися через тріаду: школа – сім’я – громадськість».

Серед добрих друзів ліцею такі підприємства, як  ПАТ «Козятинхліб», ТОВ «Козятинський м’ясокомбінат». Спільним зусиллями було проведено заходи по озелененню території ліцею «Чарівні черемхи», благодійні акції для людей похилого віку та родин вимушених переселенців, закуплено підручники з іноземної мови та художні книги для ліцейної бібліотеки.

 Були організовані зустрічі з представники ТОВ «Козятинський м’ясокомбінат» та учнями  на тему екологічної безпеки, проведено семінар для працівників ліцею щодо запровадження системи  HACCP, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції і організації харчування в освітньому закладі.

Корисними і надзвичайно пізнавальним стала співпраця ліцею з Фондом гарантованих вкладів фізичних осіб. Кваліфіковані коучі провели курс лекцій для учнів старшої школи на тему «Фінансова грамотність – запорука успіху» та  ґрунтовно підготували десятикласників до дебатів на тему «Вклад у майбутнє: де зберігати заощадження – в банку чи в банці?»

Допомагає визначитися з майбутньою професією зустрічі з друзями ліцею –  представниками Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Під час уже традиційних онлайн-зустрічей  учнів  9-11 класів мають змогу поспілкуватися з викладачами вузу, познайомитися з особливостями навчання та факультетами, почути поради від студентів.

"ЧИТАТИ - ЦЕ МОДНО"

Мета проєкту – популяризація читання, формування у школярів читацьких компетентностей,  виховання високоосвіченої особистості,  яка зможе впоратися з викликами сучасного світу  та створення на базі ліцейної бібліотеки інформаційно-ресурсного центру, який допоможе учням розширити кругозір, об’єднає навколо себе творчу та мислячу молодь.

У рамках проєкту учні та вчителі створюють соціальну рекламу, яку демонструють на ліцейній сторінці у ФЕЙСБУК. Наприклад, для учнів 5-11 класів проходив фотоконкурс «Шелфінг», а кращі фото стали основою відеоролику «Читати – це модно!». Організовано ляльковий театр, актори якого – учителі та учні – демонструють вистави на основі сюжетів популярних книг для наймолодших читачів.

Традиційними стали буккросинг «Мандруюча книга», презентації книг, відзначення ювілейних дат та зустрічі з письменниками. Проводяться благодійні акції з метою збору коштів на поповнення бібліотечних фондів: «Подаруй бібліотеці книгу», «Закохані у книги».  Як результат – ліцейна бібліотека уже збільшилася  майже на 450 примірників книг.

"МАЙСТЕРНЯ ДОБРА"

Ідея започаткувати проєкт прийшла на початку пандемії COVID-19, коли від складної ситуації в країні  найбільше потерпали люди похилого віку. Мета – виховувати у підростаючого покоління людяність, уміння співпереживати чужій біді, ініціативність, активну громадянську позицію і головне - спільними зусиллями вчителів, батьків та учнів підтримати тих, хто перебуває у скруті.

У рамках проєкту збираються благодійні кошти на придбання продуктових наборів, творчими учнями створюються привітальні листівки. Таким чином велика ліцейна родина разом з друзями-партнерами нашого освітнього закладу щороку вітає педагогів-пенсіонерів з професійним святом, Різдвом та Великоднем.

У 2022 році кількість підопічних «Майстерні добра» збільшилась: родини вимушених переселенців, що тікають від руйнівної війни, як ніхто сьогодні потребують допомоги.

bottom of page