top of page

Наші родзинки

Ліцей – це освітній заклад, який має своє обличчя!

Джерело творчих ідей учителів ліцею невичерпне, тому так багато цікавих і сучасних заходів пропонується нашим учням.

Серед справжніх родзинок – Посвята у ліцеїсти для учнів 8 класів, яка проходить у різних стилях, наприклад: «Сторінками знаменитої книги про Гаррі Поттера», «Серед  благородних лицарів та прекрасних дам». Під час цього незвичайного дійства діти потрапляють у казковий  Гогвортс та отримують мудрі поради від чарівного капелюха, стають учасниками віртуальної екскурсії старовинним феодальним замком та разом з учителями співають вічний гімн усіх студентів «Гаудеамус».

Ще одне улюблене свято для усіх – День здоров’я. Це чудова можливість для учнів, учителів та батьків провести цілий день разом, відпочити на природі та узяти участь у рухових активностях, оздоровитися і душею, і тілом. Уся велика ліцейна родина у цей день відпочиває по-спортивному: 8-11 класи йдуть у справжній турпохід, де змагаються у витривалості, варять козацький куліш, 5-7 класи відвідують міський стадіон та беруть участь у спортивних змаганнях, а наймолодші учні 1-4 класів грають у рухливі та веселі ігри на задньому подвір’ї ліцею.

Ще одна традиція – це інтелектуально-розважальний захід для старшокласників «Ніч у ліцеї». Мета – привернути увагу підлітків до науки, зацікавити навчанням, показати тісний і гармонійний зв'язок між знаннями і щоденним життям. Головна умова свята - учні 10 класів приходять на уроки у другій половині дня, коли за вікном уже вечоріє. У цей час рідний ліцей виглядає таємничо і так незвично, а стараннями вчителів класи перетворюються у справжні музейні інсталяції, які переносять учнів у часі і просторі то на сотні років, а то на тисячі кілометрів.

 Під час «Ночі у ліцеї» знання оживають, а учні подорожують епохами і материками. Саме у такі незвичайні моменти для дітей відкривається головна істина:  навчання може бути цікавим, яскравим, несподіваним.

У нашому ліцеї багато творчих і талановитих учнів. Спеціально для них конкурси «Ліцей має таланти!» та «Найрозумніший». У змаганні діти здобувають не лише бажану перемогу, а й прекрасний досвід чесної боротьби, адже перемагають тільки найкращі!

Знання – ніщо без доброти і людяності. Про це добре знають педагоги ліцею, тому благодійні акції та соціальні проєкти стали частиною життя ліцеїстів. Допомога українським воїнам, акції у рамках проєкту «Майстерня добра»,  «Учитель – це назавжди», «Великодні привітання», «Сонячні діти поруч з нами. Lotsofsocks», «Допоможемо дітям Сходу»; благодійний концерт «Зимові фантазії», проєкти «Чарівні черемхи», «Читати – модно!» - це лише невелика частина добрих і корисних справ, навколо яких дружньо єднаються учні, вчителі, батьки та партнери нашого освітнього закладу, адже тільки разом ми зробимо світ кращим!

Креативно, корисно і цікаво! Такі вимоги ставлять перед собою вчителі ліцею. Та щоб креативити, потрібно мати по-справжньому невичерпне джерело енергії. Де ж її узяти? Відповідь знайдено - нестандартні педради, що поєднують професійне спілкування та неформальний підхід. Найпопулярніші з них педради у стилі відомого телевізійного шоу («Інтуїція», «Хто зверху», «Де логіка?» тощо), педради-антистрес, під час яких вчителі проходять різноманітні майстер-класи від ліплення глиняних скульптур до створення мотанок, педради-подорожі, педради у формах «Урок під відкритим небом», або «Уроки від старшокласників». А ще надзвичайно корисні і цікаві педради-кіноперегляди, коли учителі діляться враженнями, обговорюють та аналізують фільми педагогічної тематики: «Чудо», «Тріумф», «Перед класом», «Невидима сторона» тощо. Під час таких зустрічей педагоги не тільки обговорюють важливі питання, діляться власним досвідом, вивчають сучасні підходи у навчанні і вихованні підростаючого покоління, а й заряджаються енергією, отримують підтримку колег, знаходять нові ідеї, і таким чином долають професійне вигорання, відновлюють сили.

Вирізнятися з поміж інших, прагнути більшого, бути у постійному пошуку кращих освітянських ідей – такий шлях обрала наша дружня ліцейна родина. Приєднуйтесь!

bottom of page