top of page

Затверджено 

Наказом № 104 від 31.08.2022 р


Алгоритм дій працівників ліцею

у випадку сигналу «Повітряна тривога»

під час освітнього процесу

НАКАЗ №104 від 31.08.2022 р.

Евакуація учасників освітнього процесу здійснюється під час відповідного звукового сигналу  «Повітряна тривога» за таким алгоритмом: 

  1. Сигнал тривоги дублюється через систему оповіщення ліцею, яку вмикає секретар ліцею (три довгих дзвінки, у разі відсутності напруги у електромережі – з допомогою механічного дзвінка та мегафону), а також через встановлений на телефонах учасників освітнього процес у застосунок  “Повітряна тривога”.

  2. Дії чергового адміністратора:

2.1.  Черговий адміністратор на початку дня з’ясовує кількість учасників освітнього процесу. Доповідає отриману інформацію директору ліцею.

2.2. Контролює виконання обов’язків чергових вчителів та залучених помічників.

2.3. Під час сигналу «Повітряна тривога»  контролює  дотримання усіма учасниками освітнього процесу правил та плану евакуації.

2.5. Після прибуття в укриття повідомляє директора про результати евакуації.

2.6. Перебуває в укритті до завершення повітряної тривоги.

2.7. Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» контролює здійснення зворотної евакуацію назад до класів.

2.8. Пересвідчується в тому, що усі залишили укриття та успішно повернулися у класні кімнати, про що інформує директора ліцею.

3. Дії вчителя:

3.1. Учитель заздалегідь вивчає план евакуації з кабінету, де проводить урок.

3.2. Обов’язково з’ясовує кількість присутніх учнів на уроці.

3.3. Тримає на контролі місце перебування присутніх дітей: класна кімната, вбиральня, медичний кабінет, їдальня тощо.

3.4. У разі сигналу «Повітряна тривога» сповіщає учням про загрозу  та нагадує головні правила евакуації до укриття: не панікуй, не біжи, не штовхайся, не говори, не повертайся, будь уважним.

3.5. Разом з помічниками організовує евакуацію учнів в укриття згідно з планом,  де для кожного класу є конкретно визначене місце.

3.6. Після прибуття в укриття перевіряє наявність усіх учнів за списком. 

3.7. Залишається з класом та слідкує за емоційним станом кожної дитини.

3.8. Повідомляє класного керівника про перебування учнів у безпеці.

3.9. Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» разом з помічниками здійснює зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.

3.10. Якщо сигнал «Повітряна тривога»  пролунав під час перерви, то вчитель організовує евакуацію учнів того класу, де запланований його урок згідно розкладу. 

4. Дії залучених помічників:

4.1. Під час сигналу «Повітряна тривога» НЕГАЙНО приєднуються до попередньо закріпленого за ними класу.

4.2. Разом з вчителем організовують евакуацію учнів в укриття згідно з планом,  де для кожного класу є конкретно визначене місце.

4.3. У холодну пору року допомагають зібрати теплі речі, сезонний одяг.

4.4. Після прибуття в укриття допомагають вчителеві перевірити наявність усіх учнів за списком та, за потреби, роздають дітям їхній сезонний одяг.

4.5. Залишаються з класом та слідкують за емоційним станом кожної дитини.

4.6. Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» разом з вчителем здійснюють зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.

 

5. Дії чергового вчителя:

5.1. Класний керівник перебувають у ліцеї разом зі своїм класом. 

5.2. Під час сигналу «Повітряна тривога» разом з вчителем організовує евакуацію учнів в укриття згідно з планом,  де для кожного класу є конкретно визначене місце.

5.3. Перебуває в укритті до завершення повітряної тривоги, слідкує за емоційним станом кожної дитини, повідомляє батькам через Viber-групи про переміщення дітей в укриття.

5.4.Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» здійснює зворотну евакуацію назад до класної кімнати, дотримуючись тих самих правил.

5.5. Якщо сигнал «Повітряна тривога»  пролунав під час перерви, то класний керівник пропонує учням зайти до класної кімнати та приєднатися до евакуації класу в укриття.

6. Дії медичного працівника:

6.1. Під час сигналу «Повітряна тривога» разом з усіма учасниками освітнього процесу спускається в укриття.

6.2. За потреби надає домедичну допомогу учасникам освітнього процесу.

6.3. Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» разом з черговим адміністратором  контролює здійснення зворотної евакуацію учасників освітнього процесу у приміщення ліцею. 

6.4. Якщо протягом дня за станом здоров’я дитина залишила освітній заклад, повідомляє її прізвище, ім’я та клас черговому адміністратору та класному керівнику.

7. Дії соціально-психологічної служби:

7.1. За потреби залучаються до виконання обов’язків чергового вчителя. 

7.2. Під час сигналу «Повітряна тривога» разом з усіма учасниками освітнього процесу спускаються в укриття.

7.3. Контролюють емоційний стан учасників освітнього процесу, за потреби надають психологічну допомогу в укритті та по завершенню евакуації.

8. Дії технічного персоналу:

8.1. Під час сигналу «Повітряна тривога» перевіряють вимкнення та знеструмлення всіх технічних засобів, освітлювальних приладів, закривають двері та вікна у кабінетах.

8.2. Разом з усіма учасниками освітнього процесу спускається в укриття.

Безпека в умовах війни

bottom of page