ІІ природничий

Алгебра

Тема: Розв'язування тригонометричних рівнянь.

1. Повторити формули( див. попередній урок);

2. Переглянути відеоурок; https://www.youtube.com/watch?v=n-UQvjgjk3A&feature=youtu.be

3. Виконати :✓16.10;  16.11; 16.12.

Зарубіжна література

Тема: «Проблема краси і моралі в романі О.Уайльда «Портрет Доріана Грея» 

Посилання на аудіокнигу: https://4read.org/433-oskar-vajld-portret-dorana-greja.html#

Покрокові завдання

З’ясуйте значення понять «гедонізм»,«парадокс», «естетизм».

Оцініть справедливість слів  одного з найвизначніших митців «срібної доби» К. Бальмонта: 

«Оскар Уайльд нагадує красиву й страшну орхідею. Можна говорити, що орхідея — отруйна і чуттєва квітка, але це квітка, вона гарна, вона квітне, вона милує око.Червоні маки спершу, весна і літо, повітря, життя. І потім нещадна зміна того, що зветься порами року. Осінь, зима, сад, і в середині, у цьому розкішному саду з підвищеною температурою і холодними вікнами, пишна, дивовижна, і хвилююча квітка — орхідея тигрова»

  1. Прочитайте подані нижче коментарі. Виділіть ключові, на ваш погляд, думки.

Відомо, як виник задум роману: одного разу в майстерні свого приятеля Уайльд познайомився з натурником, котрий вразив його досконалістю своєї вроди. «Який жаль,— вигукнув письменник,— що таке славне створіння мусить старіти!» На це художник, погодившись, додав: «Чудово було б, якби він залишався такий точнісінько, як зараз, а натомість щоб його портрет старів і вкривався зморшками». Ця розмова торкалася проблеми, яка ніколи не переставала хвилювати письменника: взаємини життя і мистецтва. Із цією проблемою тісно пов’‎язана інша: мораль і мистецтво, роль етичного та естетичного в житті. Для Уайльда, як відомо, ці слова були майже антонімами.

Сам автор так говорив про свій роман: «Справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надужиття, так само, як і самозреченість, тягне за собою покару. Тобто, Безіл Голуорд, надміру обожнюючи фізичну вроду, як це робить більшість художників, вмирає від руки того, в чиїй душі він породив страхітливу й безтямну марнославність. Доріан Грей, вівши життя в самих тільки чуттєвих насолодах, пробує вбити сумління і цієї миті убиває самого себе. Лорд Генрі Уоттон намагається бути тільки спостерігачем у житті і під кінець виявляє, що ті, хто уникає битви, ще глибше зранені, аніж ті, хто бере в ній участь».

  1. Передмова до роману складається з 25 афоризмів. У них декларується естетична програма автора. Письменник застосовує парадокси для викладу власної естетики. У парадоксальному вигляді повторюються основні положення естетизму. Оберіть будь-які два афоризми та будьте готові прокоментувати їх.

«Митець — творець прекрасного», «Розкрити себе і втаїти митця — цього прагне мистецтво», «Обранцями є ті, для кого прекрасне означає лише одне — Красу», «Етичні уподобання митця призводять до манірності стилю», «Розбещеність і чесноти для митця — матеріал мистецтва». 

  1. У тій самій передмові до роману О Уайльд писав: «Мистецтво — дзеркало, яке віддзеркалює того, хто в нього дивиться, а не все життя». Він чудово засвоїв університетські лекції Пейтера, котрий говорив про усталену мінливість життя. Перед смертю автор скаже: «Життя — не можна писати, життя можна тільки жити». І у цьому також виявляється парадоксальність мислення письменника.( завдання залишається з попереднього уроку)

Виділені слова – тема вашого есе обсягом до 1,5 стор., яке ви маєте написати до 15.04 і надіслати на мою електронну адресу

elenabelyanets@gmail.com

Технології

Теиа: Методи складання композиції. Орнамент. Види симетрії. Створення форми засобами конструювання.

1. Перейдіть за посиланням і виконайте завдання.

2. Ознайомтесь з текстом.

3. Записати в зошит поняття комбінаторики, орнамент, симетрія, асиметрія.

4. Знайти в мережах Інтернет, цікавий предмет інтер'єру. Визначити ознаки композиції.

https://sway.office.com/0aCWVt0naYHrFjWI?ref=Link&loc=mysways

5. Переглянути презентацію до основ колористики.

https://docs.google.com/presentation/d/13SIf1G2GNOILYz_ogFz-JZXY-8EDE71fLNMXLEIi_jc/htmlpresent?hl=uk

Захист Вітчизни

Тема Домедична допомога.Кровотечі зупинка кровотечі

Підручник З.В

 Сторінки: 186.190..Дати відповідь на запитання ст.192.Подивитися відеоматеріал : https://www.youtube.com/watch?v=gNCYMZd1bQU

© 2020 «ЛІЦЕЙ-ШКОЛА». 

  • Белая иконка facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now